Etiket: toefl integrated writing konuları

TOEFL Writing Integrated Essay Kontrol

TOEFL Writing Integrated Essay Kontrol

TOEFL writing bölümünde yer alan integrated essay writing yani birince essay yazma görevi için başarılı bir değerlendirme yapabilmek için essay yazarken kullanılan okuma ve dinleme metnini görmekte fayda var. Integrated essay yazılırken öğrenci önce kısa bir İngilizce metin okur, daha sonra ise yine o konuda ama ya o metni destekleyen ya da çürüten kısa bir İngilizce ders dinler. Sonra da hem metni hem konuşmadan dinlediklerini birleştiren bir yazı yazar.

Geçenlerde ziyaretçilerimizden Begüm Hanım şu soruyu sordu:

Merhabalar, gönderdiğim TOEFL İntegrated Essay için verilen reading passage’ı ve listening passage’ını da link olarak göndersem, yazdığım yazının içeriği onlarla uyumlu mu diye bakıp o şekilde değerlendirme yapar mısınız?

TOEFL Integrated Essay Kontrol

Cevabımız tabii ki evet. Öğrenci nereden ne şekilde yazmış bu konuda elimizde ne kadar veri olursa o kadar daha kaliteli bir değerlendirme oluşuyor. Eğer kaynak dosyalar varsa bunları da inceleyerek geribildirim yazıyoruz.

TOEFL Integrated Essay Konuları

TOEFL Writing için çalışan pek çok öğrenci integrated essay konusu bulmakta zorluk yaşıyor. O sebeple biz öğrencilerimizle onlar için özel hazırlamış olduğumuz konuları paylaşıyoruz. Böylece ek bir kitap ya da kaynak almaya gerek kalmadan TOEFL Writing Task 1 bölümü için gerekli pratiği yapabiliyorlar.


Konular: toefl writing, toefl integrated writing, toefl integrated writing konuları, toefl integrated writing essay kontrol