Essay nedir ya da essay ne demek İngilizce eğitim gören lise ya da üniversite öğrencilerinin çok sık sorduğu bir soru. Bu yazımızda essay nedir ve essay ne demek sorularını cevaplayacağız.

Essay Nedir?

Essay, aslında İngilzice’de deneme ya da kompozisyon anlamına gelir. Yani hocanız bir essay yazın dediğinde aslında size İngilizce bir kompozisyon ya da deneme yazın demek istiyor.

Essay Ne Demek?

Essay nedir ya da essay ne demek sorularına cevap vermek için bir de kısa video ders çektik. Aşağıdaki videoyu izleyerek bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Essay uzunluğu ne kadar olmalıdır?

Essay uzunluğu girdiğiniz sınava ya da sınıfınıza göre değişiklik gösterir. TOEFL, IELTS, PTE gibi uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarında essay uzunluğu genelde 300 kelime civarındadır. Benzer şekilde İngilizce eğitim yapan pek .ok üniversite İngilizce yeterlilik yani proficiency sınavlarında öğrencilerden ortalama 300 kelimelik essayler yani İngilizce kompozisyonlar yazmalarını ister.

Essay türleri nelerdir?

Pek çok essay türü vardır. Bazı essay türleri bir konunun avantajlarını ve dezavantajlarını anlatmanızı ister. Bazı essay türleri bir fikri savunmanızı ister. Bazı essay türleri ise bir problemi çözmenizi ister. Essay çeşitlerini öğrenmek ve her bir essay türüyle ilgili örnekleri görmek için Essay Çeşitleri & Essay Türleri dersimizi okuyun.


Etiketler: essay nedir, essay ne demek, essay anlamı, essay türkçesi,