Writing yazarken zorlanıyor musunuz? Essay nasıl yazılır bilmiyor musunuz? Ya da daha yüksek puan alacak bir essay mi yazmanız gerekiyor? O zaman Essay Rehberi ile İngilizce yazma becerinizi geliştirmeye başlayın. Essay Rehberi, essay yazmayı öğretmek amacıyla hazırlanmış Türkiyenin ilk ve tek Türkçe anlatımlı kitabı.

essay-rehberi

Essay Rehberi ile essay nasıl yazılır, thesis nedir, essay türleri nelerdir, essayde nasıl fikir geliştirilir gibi kilit sorulara yanıt veriyor.

Essay Rehberi ayrıca farklı seviye ve türlerde pek çok essay örneğine yer veriyor. Bu essay örneklerinin yarısının Türkçe çevirisi de kitapta var. Böylece okuma anlama konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Essay Rehberi kitabında düzeltilmiş pek çok gerçek öğrenci essayi örneği yer alıyor. Bu düzeltilmiş örnekler üzerinden sık yapılan hataları ve bu hataların nasıl düzeltildiğini göreceksiniz. Böylece aynı hataları yapmaktan kurtulacaksınız.

Essay Rehberi ayrıca essay yazmak için kullanabileceğiniz kilit ifade ve kalıpları öğretiyor. Sınavlarda sık sorulan konular listesi ile pratik yapmanızı sağlıyor.

Okuyucu Yorumları

1 — Enes

Merhaba Hüseyin Hocam , öncelikle tesdüfen internetde gezinirken siteniz karşıma çıktıktan sonra sağ alt köşede writing kitabınızın ilanı belirivermesi ile sipariş etmem bir oldu . 2 günde kitap evime ulaştı ve sınavıma 3 hafta kala kitabın içeriğinden hata düzeltmeleri ,toelf sınav örneklerine kadar pekiştire pekiştire bitirdim . arka sayfadaki writing başlıkları ile teker teker essay yazıp , benim 3 buçuk yılımı geçiren profiency sınavımdan geçtim . Sizin hem ilginiz , hem de kitabınızdan fayda sağladığım için teşekkür ederim . Umarım , severek çalıştığım kitabınızın ingilizceyi öğrenmek insanlar tarafından daha çok ilgiyle karşılaşması dileği ile 🙂

2 — Enes

3 — Hatice

Kitap benim gibi eğitimini geç tamamlayan ya da tamamlamak isteyen öğrenciler için çok faydalı. Bir essay yada  paragraf yazarken nelere dikkat edeceğimizi kısa ve öz bir şekilde anlatmışsınız. Verilen örnek paragraflar da hem İngilizce hem Türkçe olması da biz öğrenciler için büyük kolaylık sağlamış. Benim gibi hem çocuk büyütüp ,hem okuyan 41 yasında bir anne için oturup sayfalarca kaynak karıştırmak takdir edersiniz ki zor oluyor ayrıca çocukların ihtiyaçlarından özel ders alma şansımız da çoğu zaman olmuyor maalesef. Bu açıdan bu alan da eğitim alan herkesin bu kaynaktan çok yararlanacağına inanıyorum. Emeğinize ve ellerinize sağlık. — Hatice Kutbay

4 — Hilal

essay-rehberi-yorum-2

Essay Rehberi Detaylı Tanıtım

Ödeme Güvenliği

Essay Kontrol üzerindeki ödemelerinizde kredi kartı, havale, EFT ya da BKM Express kullanabilirsiniz.

Kredi kartı ödeme altyapısı Sahibinden.com, ÇiçekSepeti, Zara ve Decathlon gibi markalara ödeme sistemi altyapısı sunan İyzico tarafından sağlanmaktadır. Tüm kredi kartı işlemleri 3D Secure desteği ile telefonunuza gelen SMS onay koduyla tamamlanır. Yani alışverişinizde güvenliğiniz en üst düzeyde tutulur.

Essay Rehberi kimin için?

 • Üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı okuyan ve essay yazmak zorunda olan öğrenciler
 • TOEFL Writing çalışanlar
 • IELTS Writing çalışanlar
 • Kendi başına writing çalışmak isteyenler

Essay Rehberi İçeriği

 • Nasıl İngilizce paragraf yazılır?
 • Essay yazımı için bağlaçlar
 • Essay nasıl yazılır?
 • Thesis yazma
 • Essay türleri
 • Essay yazarken nasıl fikir geliştirilir?
 • Essay kalıpları, örnekleri ve çevirileri
 • İngilizce bağlaçlar, örnek cümleler ve çevirileri
 • İngilizce paragraf örnekleri ve çevirileri (21 tane)
 • Sık yapılan yanlışlar ve çözüm önerilerini içeren essay örnekleri (25 tane)
 • Proficiency essay örnekleri ve çevirileri (31 tane)
 • IELTS essay örnekleri ve çevirileri (10 tane)
 • TOEFL essay örnekleri ve çevirileri (5 tane)
 • Türlerine göre onlarca önemli essay kalıbı ve Türkçeleri
 • Pointleri/argümanları verilmiş essay konuları (14 tane)

Essay Rehberi örnek bölümler

Essay Rehberi kitabının içeriğini yakından inceleyebilmeniz için kitapta yer alan çeşitli bölümlerden kesitleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Essay Rehberi Örnek Resimler

Essay Rehberi kitabının baskı öncesi örnek resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Essay Rehberi TOEFL için uygun mu?

Essay Rehberi, TOEFL için uygun bir kitap. İçinde özel olarak TOEFL ünitesi ve TOEFL writinge hazır olmanızı sağlayacak tüm konu anlatımları, örnekler, kalıplar ve ipuçları yer alıyor.

Essay Rehberi IELTS için uygun mu?

Essay Rehberi, IELTS için uygun bir kitap. İçinde özel olarak IELTS ünitesi ve IELTS writinge hazır olmanızı sağlayacak tüm konu anlatımları, örnekler, kalıplar ve ipuçları yer alıyor.

Essay Rehberi üniversitemin İngilizce yeterlilik (Proficiency) sınavı için uygun mu?

Essay Rehberi, İngilizce yeterlilik sınavları için ideal bir kitap. Boğaziçinden Bilgi’ye pek çok okuldan öğrenciye fayda sağlamış bir kitap. İçindetüm essay türleri, örnekleri, çevirileri, konu anlatımları, kilit ifade ve teknikler yer alıyor