Essay Kontrol Hizmeti Aktif mi? Evet

Essay Kontrol Hizmeti Aktif mi? Evet

Bazen ziyaretçilerimizden “Hocam essay kontrol  aktif mi?” tarzında sorular geliyor. Evet arkadaşlar. Essay Kontrol hizmeti aksi belirtilmediği sürece aktif. Eğer dönemsel yoğunluklar sebebiyle bir kota ya da sınırlandırma koyuyorsak, bunu sitede açık olarak belirtiyoruz. Her dönem olduğu gibi bu dönem de yurt içinden ve yurt dışından öğrencilerimizle IELTS, TOEFL, Proficiency essay kontrolleri ya da akademik ödev, makale ve sunumlarla alakalı yazı kontrol, düzeltme ve değerlendirme çalışmaları yapıyoruz.

TOEFL Writing Integrated Essay Kontrol

TOEFL Writing Integrated Essay Kontrol

TOEFL writing bölümünde yer alan integrated essay writing yani birince essay yazma görevi için başarılı bir değerlendirme yapabilmek için essay yazarken kullanılan okuma ve dinleme metnini görmekte fayda var. Integrated essay yazılırken öğrenci önce kısa bir İngilizce metin okur, daha sonra ise yine o konuda ama ya o metni destekleyen ya da çürüten kısa bir İngilizce ders dinler. Sonra da hem metni hem konuşmadan dinlediklerini birleştiren bir yazı yazar.

Geçenlerde ziyaretçilerimizden Begüm Hanım şu soruyu sordu:

Merhabalar, gönderdiğim TOEFL İntegrated Essay için verilen reading passage’ı ve listening passage’ını da link olarak göndersem, yazdığım yazının içeriği onlarla uyumlu mu diye bakıp o şekilde değerlendirme yapar mısınız?

TOEFL Integrated Essay Kontrol

Cevabımız tabii ki evet. Öğrenci nereden ne şekilde yazmış bu konuda elimizde ne kadar veri olursa o kadar daha kaliteli bir değerlendirme oluşuyor. Eğer kaynak dosyalar varsa bunları da inceleyerek geribildirim yazıyoruz.

TOEFL Integrated Essay Konuları

TOEFL Writing için çalışan pek çok öğrenci integrated essay konusu bulmakta zorluk yaşıyor. O sebeple biz öğrencilerimizle onlar için özel hazırlamış olduğumuz konuları paylaşıyoruz. Böylece ek bir kitap ya da kaynak almaya gerek kalmadan TOEFL Writing Task 1 bölümü için gerekli pratiği yapabiliyorlar.


Konular: toefl writing, toefl integrated writing, toefl integrated writing konuları, toefl integrated writing essay kontrol

IELTS Başarısı: İdil – 6.5

IELTS Başarısı: İdil – 6.5

Dönem dönem öğrencilerimizden writing çalışma süreçleri ve başarıları ile ilgili mesajlar alıyoruz. Bunlardan biri de aşağıdaki güzel mesajı paylaşan İdil Hanım’dı. ​​
Merhaba, ben İdil. IELTS sınavına hazırlandığım dönem essay yazmak ile ilgili hiçbir bilgim yoktu. Tesadüfen Hüseyin Demirtaş’ı buldum ve Essay Rehberini sipariş ettim. Hem kitaptan çalışarak hem essay kontrole yolladığım ve aldığım geribildirimler sayesinde Writing puanım kısa sürede 9 üzerinden 6, genel ortalamam 6.5 geldi ve bugün başvurduğum üniversiteye kabul edildiğim haberini aldım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hüseyin Demirtaş ve essay kontrol ekibi olmasaydı kısa sürede essay yazmayı bu kadar geliştiremezdim. 
Saygılarımla,”
Öğrencilerimizden ve okurlarımızdan böylesi mesajlar almak hem gurur veriyor hem de yaptığımız işe inancımızı artırıyor. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz en büyük writing projesi Writing Akademi oldu. Writing adına tüm eğitim ve tecrübelerimizi derleyip İngilizce cümle, paragraf ve essay seviyesinde bilmeniz gereken her şeyi adım adım örneklerle ve hata düzeltmeleriyle anlatan Türkiyenin en kapsamlı online writing kursunu hayata geçirdik.
Writing Akademi eğitiminin benzersiz programını, öğrenci yorumlarını ve ders örneklerini Writing Akademi tanıtım sayfasında bulabilirsiniz.​​
Daha yüksek notlar & mezuniyet

Daha yüksek notlar & mezuniyet

Essay Kontrol ile lisans ve lisansüstü seviyedeki öğrencilerin ödev ve yazılarını kontrol edip geribildirim vererek hatalarını görmelerine ve daha yüksek puanlar almalarına yardımcı oluyoruz.

Bir öğrencimizin yorumları:

Merhabalar,

Geri bildiriminiz için teşekkür ederim. İlk metnim için ayrıca minnettar olduğumu belirtmek isterim. Sayenizde o dersimi verdim. Mezun olma yolunda ilerliyorum. Fakat sınavlarda tam olarak hatalarımı nerelerde yaptığımı bilemediğim için pürüzlerle karşılaşıyordum sayenizde aydınlanıyorum , teşekkürler. — Safiye
Beklentiler ve gerçekler

Beklentiler ve gerçekler

Öğrencilerin kendi writing seviyeleri ile ilgili tahminleri genelde pek gerçekçi olmuyor. Yazılarını kontrol ettiğimiz öğrencilere bu durumu ve düzeltme yollarını göstermek temel görevimiz.

İşte essay kontrol sonrası bir mesaj:

Öğrenci Yorumları

Çoook teşekkür ederim bu kadar hızlı bir şekilde kontrol ettiğiniz için. Ne kadar çok türkçe düşünmüşüm şimdi görünce onu anladım. Daha çok okumam ve maruz kalmam lazım. Neyse.. Yanlışlarımı gördüm, çıkarımlarımı yaptım. Bu çok iyi oldu. Çok teşekkür ederim tekrardan. Ellerinize sağlık. — Sedacan