Daha yüksek notlar & mezuniyet

Daha yüksek notlar & mezuniyet

Essay Kontrol ile lisans ve lisansüstü seviyedeki öğrencilerin ödev ve yazılarını kontrol edip geribildirim vererek hatalarını görmelerine ve daha yüksek puanlar almalarına yardımcı oluyoruz.

Bir öğrencimizin yorumları:

Merhabalar,

Geri bildiriminiz için teşekkür ederim. İlk metnim için ayrıca minnettar olduğumu belirtmek isterim. Sayenizde o dersimi verdim. Mezun olma yolunda ilerliyorum. Fakat sınavlarda tam olarak hatalarımı nerelerde yaptığımı bilemediğim için pürüzlerle karşılaşıyordum sayenizde aydınlanıyorum , teşekkürler. — Safiye
Beklentiler ve gerçekler

Beklentiler ve gerçekler

Öğrencilerin kendi writing seviyeleri ile ilgili tahminleri genelde pek gerçekçi olmuyor. Yazılarını kontrol ettiğimiz öğrencilere bu durumu ve düzeltme yollarını göstermek temel görevimiz.

İşte essay kontrol sonrası bir mesaj:

Öğrenci Yorumları

Çoook teşekkür ederim bu kadar hızlı bir şekilde kontrol ettiğiniz için. Ne kadar çok türkçe düşünmüşüm şimdi görünce onu anladım. Daha çok okumam ve maruz kalmam lazım. Neyse.. Yanlışlarımı gördüm, çıkarımlarımı yaptım. Bu çok iyi oldu. Çok teşekkür ederim tekrardan. Ellerinize sağlık. — Sedacan

Kemerburgaz Üniversitesi Hazırlık Atlama

Yine bir başarı haberi geldi. Kemerburgaz Üniversite'si Hazırlık Atlama yani Proficiency sınavında başarılı olan okurlarımızdan Burak dün gece saatlerinde şu mesajı göndermiş.

“Hocam size ayrıca teşekkür ederim internetten araştırdığım kitaplarınızla ve kelime bilgisini geniş tutarak b1 den profiency sınavını geçtim çok teşekkür ederim”

Tebrikler Burak. Doğru kaynak ve program başarı getirir.

KHAS-İYS (Khas Proficiency) & Essay Kontrol Başarısı

KHAS-İYS (Khas Proficiency) & Essay Kontrol Başarısı

Bugün Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavın yani Khas Proficiency sınavına giren öğrencimiz Berk Bey'den çok güzel haberler aldık. Berk Bey writing alanında problemler yaşıyordu. Yazıları geçer not almıyordu ve çok sayıda hatası vardı. 2 aylık bir sürede düzenli bir essay kontrol ve geri bildirim süreci ile adım adım yanlışlarını düzeltip sınava hazırlandık.

Kadir Has İYS Mesaj #1

Dün ilk bu mesaj geldi:

“bu arada demedim ama demem gerekiyor. okulda bu derece hiçbir hoca essay feedback vermiyor. size ilk yolladığımda geri bildiriminiz o kadar iyiydi ki devam etmeliyim sizle dedim. gerçekten okulla devam etseydim geçemeyeceğimi bariz biliyorum. iyi günler.”

Khas Proficiency Mesaj #2

Sonra da Berk Bey'den essay kontrol hizmeti ile ilgili yorumlarını rica ettik. Bakalım neler söylemiş 🙂

“bu yazıyı görecek herkese tek bir tavsiyem var. 1 essay alın ve yollayın. feedback alınca zaten diyeeksiniz ki sınava kadar ben bu hocayla ilerleyeceğim. tüm içtenliğimle söylüyorum okulda hiçbir hoca bu derece ayrıntılı ve kaliteli bir feedback vermiyor. aynı zamanda hocamız sitesinde genel essay feedback örnekleri paylaşmış. hem de baya var. bunu indirip tek tek okumak da fayda var. oradan da hatalar doğrular çıkararak hata defterine ekledim tek tek. özetle bu site ve bu essaykontrol olayı olmasaydı geçeceğime zerre inanmıyorum. çok teşekkür ediyorum hocama.”

Berk'in ilk yazısından bir örnek

Orijinal Mesaj

kadir has iys proficiency khas

Etiketler: kadir has proficiency, khas proficiency, kadir has iys

Animal Extinction & Çevirisi

Animal Extinction & Çevirisi

Animal Extinction yani Hayvan Neslinin Tükenmesi üzerine Essay Rehberi kitabımızda yer verdiğimiz bir essayi ve çevirisini bu yazıda sizinle paylaşıyoruz.

Animal Extinction

The world has a huge capacity to include/host animals, human beings and other plants. However, unfortunately, the extinction of different species is a growing concern all over the world. Actually, people always need to save animals' lives because the stability of the ecosystem is attributed/linked to the variety of living beings. Since the existence of animals has a severe impact on the ecosystem, it might be a good idea to consider the main reasons for animal extinction.

First of all, pollution might bring about the extinction of species. The most serious kind of pollution might be air pollution because it has long-lasting influences on the ecosystem. For instance, there was once a butterfly species that lived in England. The well-known feature of these butterflies wasthat their colour was a very cool white. After the Industrial Revolution occurred in England, the colour of these animals turned into black due to air pollution. Therefore, this butterfly kind is extinct now. Moreover, long-lasting pollution can lead to climate changes and thus global warming becomes an inevitable end. Because of global warming, sea levels tend to rise more rapidly than normal. Therefore, polar bears and penguins are also endangered.

To consider animal extinction in a broader context, overhunting can also give rise to it. Actually, people hunt animals for not only supplying food but also for economic purposes. To give a contemporary example, snow leopards come across with the risk of extinction. Due to the fact that their bones have an inestimable value for medicine, snow leopards are exposed to overhunting. Unfortunately, there are only about 7,000 leopards left in the wild. What is more, deforestation of rainforests can also lead to the extinction of species. Due to the fact that the population of the world increases, the demand of people for accommodation can also increase. People also destroy trees to meet their need to produce papers and create an industry. The clearest indication of the lack of trees is that animals become incapable of surviving in their habitats.

To sum up, there is a supremely powerful coincidence between the quality of people's lives and the existence of diverse animals. People ought to take sufficient steps to save animals' lives. Otherwise, if the ecosystem is destroyed completely, not only animals but also people will face a risk of extinction.

Hayvan Neslinin Tükenmesi

Dünya; hayvan, insan ve diğer bitkilere ev sahipliği yapma konusunda büyük bir kapasiteye sahiptir. Fakat, ne yazık ki, farklı türlerin neslinin tükenmesi bütün dünyada artan bir endişe. Aslında insanların hayvanların hayatını her zaman kurtarması gerekir çünkü ekosistemin istikrarlılığı yaşayan canlıların çeşitliliğine bağlıdır. Hayvanların mevcudiyeti ekosistemde ciddi bir etkiye sahip olduğu için hayvanların neslinin tükenmesinin ana sebeplerini ele almak iyi bir fikir olabilir.

İlk olarak, kirlilik türlerin neslinin tükenmesine sebep olabilir. En ciddi kirlilik çeşidi hava kirliliği olabilir çünkü ekosistem üzerinde uzun soluklu etkilere sahip. Mesela bir zamanlar İngiltere’de yaşayan bir kelebek türü varmış. Bu kelebeklerin iyi bilinen özelliği renklerinin çok havalı bir beyaz olmasıymış. Sanayi Devrimi İngiltere’de meydana geldikten sonra bu hayvanların rengi hava kirliliği yüzünden beyazdan siyaha dönmüş. Böylelikle şu anda bu kelebek türünün nesli tükenmiş durumda. Dahası uzun vadeli kirlilik iklim değişikliklerine sebep olabilir ve böylece küresel ısınma kaçınılmaz bir son olur. Küresel ısınmadan dolayı deniz seviyeleri normalden daha hızlı bir şekilde yükselme eğilimindedir. Bu yüzden kutup ayıları ve penguenler de aynı zamanda yok olma tehlikesi olan hayvanlardır.

Hayvanların neslinin tükenmesini daha geniş bir bağlamda ele alaca olursak, aşırı avlanma da buna sebep olabilir. Aslında insanlar hayvanları sadece yiyecek temin etmek için değil aynı zamanda ekonomik sebeplerden dolayı da avlar. Modern bir örnek vermek gerekirse, kar leoparları yok olma riskiyle karşı karşıya. Kemikleri tıp için ölçülemez bir değere sahip olduğundan kar leoparları aşırı avlanmaya maruz kalıyor. Ne yazık ki vahşi doğada sadece 7000 leopar kalmış. Dahası yağmur ormanlarındaki ağaçların yok olması da türlerin neslinin tükenmesine sebep olabilir. Dünya nüfusu arttığı için insanların yerleşime olan talebi de artabilir. İnsanlar kağıt üretme ve bir sanayi oluşturma ihtiyaçlarını karşılamak için aynı zamanda ağaçları da yok etmekte. Ağaçların eksikliğinin en aşikar göstergesi hayvanların kendi yaşam alanlarında hayatta kalmada yetersiz hale gelmeleri.

Özetlemek gerekirse, insanların hayatının kalitesi ve çeşitli hayvanların varlığı arasında inanılmaz derecede güçlü bir rastlantı var. İnsanlar verimli bir şekilde hayvanların hayatını kurtarmak için adımlar atmalı. Aksi taktirde eğer ekosistem tamamen yok edilirse sadece hayvanlar değil aynı zamanda insanlar da yok olma riskiyle karşı karşıya kalacak.