Writing kontrol ve essay kontrol ettirme hem akademik hayatta hem de iş hayatında karşımıza çıkan ihtiyaçlar. Bu yazıda writing kontrol ve essay kontrol ettirme sürecinin tüm detaylarını, essaylerinize ve yazılarınıza geribildirim alırken neye dikkat etmeniz gerektiğini ve writing kontrol için kullanabileceğiniz yöntemleri sizinle paylaşacağız. Dahası Essay Kontrol ile başarıya ulaşan öğrencilerimizden çalışma önerileri ve referansları da bu yazıda bulacaksınız?

Neden Writing Kontrol Ettirmeliyim? Essay Kontrol Önemli mi?

writing kontrol essay kontrol ettirme

En temel soruyla başlayalım: Writing kontrol veya essay geribildirim gerekli mi, gerekliyse niye gerekli. Bu sorunun cevabı evet çünkü öğrencilerin çoğu yaptığı hataların farkında olmadan yazıyor. En basitinden treat ve behave fiilleri arasındaki farkı bilmeden ikisini aynı gibi kullanıyor ya da yaptığı pek çok gramer veya kelime hatasının farkında değil. Hal böyle olunca öğrenciler hem İngilizce hazırlık sınavlarında hem de TOEFL, IELTS, PTE gibi sınavlarda notlarını yükseltemiyor. Niye? Çünkü aynı hataları tekrar ederek daha iyi bir sonuç alamazsınız. İyi bir sonuç için hatalarınızı görüp düzeltmeye ihtiyaç var.

Writing Kontrol & Essay Kontrol Seçenekleri Neler?

Writing kontrol ve essay kontrol sürecinde 4 farklı seçenek var. Yazılım ile kontrol, okulda kontrol, arkadaşa kontrol veya Essay Kontrol uzmanına kontrol.

Yazılım ile Writing Kontrol

Teknolojinin gelişmesi ile Microsoft Word veya Grammarly gibi uygulamalar temel İngilizce yazı yani writing kontrol seçeneği sunmaya başladı. Bu tür yazılımlar tekrar eden kelimeleri, tekil çoğul hatalarını ve temel gramer hatalarını bulabiliyor. Yani kabaca bir kontrol gerçekleştirebiliyor. Belki ilerde bir editör kadar iyi olacaklar ama şu anda tüm ihtiyaçları karşılamak için yetersizler.

Okulda Writing & Essay Kontrol

Bir başka seçenek ise writinglerini ya da essaylerinizi eğer bir İngilizce hazırlık sınıfında iseniz hocanıza kontrol ettirmek. Bu düzgün işlediğinde iyi bir seçenek ama çoğu hazırlık biriminde hocaların öğrencilerin yazılarını kontrol etmesi ya çok uzun sürüyor ya da tüm öğrencilere yetişemiyorlar. Eğer bu hizmetten okulunuzda rahatça yararlanabiliyorsanız ve kaliteli geribildirim alıyorsanız ne mutlu size ama eğer yazılarınıza çok geç geribildirim alıyorsanız ve bu kontroller açıklayıcı değilse başka bir çözüm bulmanızda fayda var.

Arkadaşlara Essay & Writing Kontrol

Öğrencilerin veya çalışanların başvurduğu bir başka yöntem de İngilizcesi iyi olan arkadaşlarına yazılarını kontrol ettirme. Bu zaman zaman işe yarasa da genelde iyi sonuçlar vermiyor çünkü Türkiye şartlarında writing alanında kaliteli geribildirim verecek kadar ileri seviye İngilizceye sahip kişi sayısı çok sınırlı. Çoğu zaman arkadaşlara yaptırılan essay kontroller kar gibi zarar da getiriyor. Bunun temel sebebi ise yanlışların fark edilmemesi ya da yanlış bir şeyin doğru diye gösterilmesi oluyor.

Essaykontrol.com ile writing kontrol & essay kontrol

Essaykontrol.com hem akademik dünyada hem de iş dünyasında daha iyi İngilizce yazı yazmak ve başarıya ulaşmak isteyenler için yola çıktı. Yıllardır Boğaziçinden Bilkent’e, Sabancı’dan Koç’a kadar pek çok üniversiteden öğrenciye rehberlik ettik. Dahası Garanti’den Turkcell’e kadar pek çok şirketten öğrencimizin mesleki İngilizce becerilerini geliştirmesine ve dil tazminatı almasına yardım ettik. Bir iş onu yapan kadar kalitelidir. Writing kontrol sürecinden verim almak için İngilizce yazılarınızın bu işin ehli hoca ve editörler tarafından değerlendirilmesi gerekir. Biz de bunu yapıyoruz her bir yazıyı İngilizce alanında Türkiye derecesi yapmış, akademik ve mesleki becerileriyle kendilerini kanıtlamış uzmanlarımıza emanet ediyoruz. Hal böyle olunca da hem bizi hem öğrencilerimizi mutlu eden sonuçlar alıyoruz.

Referanslar

Essay Kontrol, Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanında pek çok üniversite ve uluslararası şirket öğrenci ve çalışanlarının daha iyi İngilizce yazmasına yardımcı oluyor.

Bahçeşehir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, İTÜ, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, Koç Üniversitesi, ODTÜ, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi

Essay Kontrol Başarı Hikayeleri

Bizim için en değerli şey sizin başarınıza katkı sağlayıp hedeflerinize ulaştığınız görmek. Yıllardır sizden aldığımız mesajlar bize daha iyisini yapmak için güç veriyor.

Essay Kontrol Süreci Nasıl İşliyor?

 • İhtiyacınıza uygun essay kontrol paketini alın.
 • Yazınızı Word dosyası ya da e-posta metni olarak aşağıdaki adrese gönderin.
 • Yazınızı 3 iş günü içerisinde kelime, gramer, anlatım bakımından değerlendirip, puanlandırıp detaylı geribildirim raporunuzu size iletelim.

Essay Kontrol Paketleri & Seçenekleri

Essay Kontrol ailesi TOEFL, IELTS, PTE ve üniversitelerinin İngilizce yeterlilik sınavlarına yönelik writing kontrol hizmeti sunuyor. Dahası özellikle çalışan öğrenciler için iş metinleri, sunum veya raporların düzeltilmesi gibi destek hizmetleri sağlıyoruz. Böylece İngilizceniz anlatımınıza engel olmaktan çıkıyor.

Essay Kontrol Paketleri

Essay Kontrol paketleri ile hatalarınızı görün, puanınız öğrenin, İngilizce yazı yazma becerinizi geliştirin.

1 Essay kontrol

949 ₺

 • 7/24 kesintisiz hizmet
 • 3 gün içerisinde kontrol
 • Puanlandırma
 • Gramer kontrolü
 • Kelime & anlam kontrolü
 • Tavsiye & düzeltmeler
 • Essay uzunluğu 250-350 kelime

5 essay kontrol

4500 ₺

 • 7/24 kesintisiz hizmet
 • 3 gün içerisinde kontrol
 • Puanlandırma
 • Gramer kontrolü
 • Kelime & anlam kontrolü
 • Tavsiye & düzeltmeler
 • Essay uzunluğu 250-350 kelime

Writingin Kitabını da Yazdık!

Profdil Uzmanlığı

Eğitimde tecrübe ve uzmanlık başarı getirir. Essaykontrol.com her yıl binlerce öğrenciyi İngilizce hedeflerine ulaştıran & TOEFL, IELTS ve Proficiency sınavları için ileri seviye İngilizce eğitim ve kaynaklar hazırlayan Profdil ekibi tarafından geliştirilmiş bir projedir.